سنگ گرانیت و مراقبت از آن

سنگ گرانیت  برای عمر بیشتر نیازمند مراقبت است ،اقدامات پیشگیرانه ساده می توانند در محافظت از سینک های گرانیتی و کانترهای آشپزخانه نقش پررنگی داشته باشد. با توجه به قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی و هزینه های بالای تعمیر و تعویض آن باید روش های نگهداری از ان را یاد بگیریم.

خشک کردن سطح سنگ گرانیت

از قرار دادن لوازم به مدت طولانی روی سینک ظرفشویی گرانیتی جدا خوداری کنید.موقع آشپزی روی کانتر گرانیتی حتما از تخته های برش استفاده کنید. و به هیچ وجه ظرف خیلی داغ را مستقیما روی سنگ قرار ندهید حتما از زیر قابلمه سیلیکون استفاده کنید.مایعات در صورت ریخته شدن روی سطح آن حتما با دستمال نرم خشک شود. زیر بشقاب هایی که برای مدت طولانی روی کانتر آشپزخانه ثابت هست را مرتبا تمیز کنید.در صورتی که موارد بالا را رعایت کنید سنگ گرانیتی به مدت زیادی شکل درخشان خواهد بود و زیبای اولیه خود را حفظ خواهد کرد و نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهید داشت.

برای مشاهده گالری سنگ گرانیت کلیک نمایید

تعمیر و نگهداری سالیانه سنگ گرانیت

معمولا سنگ های گرانیتی سالی یک بار نیاز به آب بندی دارد  که برای کف استفاده شده باشد.موقع تمیز کردن اگر شکافی بین کاشی‌های گرانیت مشاهده کردید و یا جا‌هایی هست که شکسته شده و یا نیاز به تعمیر دارد را ترمیم کنید. در صورت لزوم قسمت‌های شکسته یا خراب شده گرانیت را با نوع سالم تعویض کنید.بهتر است یک بار در سال درز بین آنها را با مواد با کیفیت مهر و موم کنید. با این کار از نفوذ آب و آلودگی‌ها جلوگیری خواهید کرد.

با یک سیلانت گرانیت با کیفیت بالا، از قبیل گرانیت سیلر سنگ یاسنگ گرانیت سیلر کمک بگیرید و برای تمیز نگه داشتن کاشی‌های خود در شرایط مناسب، درز بین آن‌ها را مهر و موم کنید. کمی آب داغ را روی سطح آن بریزید ، بگذارید 10 تا 20 دقیقه بماند و بعد آن را پاک کنید. اگر سنگ تیره شود ، هنوز رطوبت را جذب می کند. اگر اینگونه نباشد ، مهر و موم شده است. دلیل استفاده از آب گرم دلیل این است که مولکولهای کمتری دارد.

بیشتر بخوانید: سنگ چینی و کاربردهای آن

درزگیری سنگ گرانیت

در صورت نگهداری و مراقبت مناسب و تمیز کردن روزانه و سالانه و استفاده از یک سیلر خوب گرانیت می تواند تا 10 سال عمر کند. در واقع آنچه باعث خراب شدن سنگ گرانیت می شود علاوه بر اکسیداسیون در برابر نور خورشید و هوا ، استفاده از پاک کننده های نامناسب دلیل اصلی می تواند باشد.

مراقبت از سینک های گرانیتی

در نگهداری و مراقبت از سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی و یا سینک ظرفشویی گرانیتی خارجی باید یک نکته را همیشه در نظر بگیرید که به هیچ وجه نباید برای مدت طولانی آب روی آن بماند. با توجه به سختی آب، لکه هایی که بر جای می ماند با مرور زمان تمیز کردن آن ها خیلی دشوار می شود. یشنهاد می شود روزانه و پس از استفاده از سینک  و یا کانتر های گرانیتی و … حتما با استفاده از پاک کننده های معمولی ph خنثی شستشو دهید و با یک پارچه نرم آن را کاملا خشک کنید تا هیچ لکه ای روی سطح سنگ باقی نماند.
موقع تمیز کردن سنگ های گرانیتی از اسکاچ و سیم های ظرفشویی خشن و زبر به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا به سطح سنگ آسیب می رساند. سعی کنید از پاک کننده هایی استفاده کنید که اولا ph خنثی داشته باشد ثانیا زیاد چرب نباشد، چون چربی زیاد مایع های ظرفشویی باعث می شود یک لایه همیشه روی آن باقی بماند و باعث کدر دیده شدن سنگ گرانیت شود.

برای مشاوره و خرید انواع سنگ گرانیت کلیک نمایید.