سنگ لایم استون

سنگ لایم استون نوعی سنگ آهکی و رسوبی محسوب میشوند که عمدتأ از ماده معدنی کلسیت تشکیل شده اند. این سنگ وزن کمتری نسبت به سنگ مرمریت و سنگ  مرمر دارد. این سنگ دارای جذب آب بالایی می باشند و از مقاومت فشاری بالایی برخوردار نیستند. این نوع سنگ ها به علت جذب آب بالا و مقاوت فشاری پایین مناسب برای نمای بیرونی و سنگفرش کاربرد ندارند.در این چند سال اخیر با پیشرفت علم نانو تکنولوژی توسط نانو در مقابل جذب آب مقاوم شده اند و چنانچه این سنگ با نانو پوشش داده شود با توجه به قیمت مناسب این سنگ نسبت به سنگ  تراورتن سفید میتوان در نمای ساختمان هم از این سنگ استفاده نمود. در غیر اینصورت سنگ های مناسب برای دیواره های داخلی ساختمان می باشد.
این نوع سنگ اکثرا رنگ روشن و مایل به سفید دارند و بسیار یکنواخت هستند .بهترین مکان برای استفاده از این سنگ در مناطق خشک و در نمای داخلی و دیوار های داخلی می باشد .از ویژگی های سنگ لایم استون میتوان به یکنواختی، رنگ روشن، قیمت مناسب، جذب آب بالا و لک پذیری اشاره کرد

سنگ لایم استون و کاربرد آن

این نوع سنگ به دلیل جذب رطوبت و آب توصیه نمی شود در نمای ساختمان استفاده شود.همچنین این سنگ مناسب در کفسازی و جداره های راه پله ها و کف پارکینگ قابل استفاده می باشد.
انواع سنگ های استون ایرانی که در بازار وجود دارد عبارتند از :
۱-سنگ مرودشت
۲- سنگ کرمانشاه
۳-سنگ مهاباد
۴-سنگ بوژان
۵-سنگ گوهره
۶-سنگ لایم استون بوکان

برای مشاوره و خرید انواع سنگ لایم استون کلیک نمایید.